„W świecie odkryć i wynalazków”.

Dnia 11 lutego 2025 roku odbył się w naszym ośrodku Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „W świecie odkryć i wynalazków”. Uczestniczyło w nim dwunstu uczniów, w tym dwoje przedszkolaków. Uczestnicy bardzo dobrze przygotowali się do wystepu prezentując wysoki poziom recytacji wierszy. Podczas przeglądu wyłoniono uczniów, którzy reprezentować będą nasz ośrodek podczas XVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Specjalnego. Odbędzie się on 25 marca w Generatorze Nauki GEN.
Są to:
reprezentatntka przedszkola: Anastazja Słowik
reprezentanci szkoły podstawowej: Igor Kobak, Damian Kamiński,
reprezentanci szkoły przysposabiającej do pracy: Wiktor Jędryczka, Karolina Bylinowska, Alicja Kawalec, Kamila Madejczyk.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za włożony trud w opanowanie treści utworów, piękną recytację i eleganckie prezentowanie się na scenie. GRATULUJEMY!!!! Życzymy dalszych sukcesów!!!!
Klub Olimpiad Specjalnych "Piąteczka"
HISTORIA KLUBU OLIMPIAD SPECJALNYCH „PIĄTECZKA” JASŁO
Klub „Piąteczka” Jasło został powołany w 2012 roku na zebraniu założycielskim, którego inicjatorem była Pani Teresa Sypień oraz jego przewodniczącym do roku 2020. Klub działa w ramach Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska-Podkarpackie, który ma swoją siedzibę w Jarosławiu. Obecnie klub zrzesza 30 zawodników, głównie uczniów oraz absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle. Przy klubie realizowany jest program „MŁODZI SPORTOWCY”, który wprowadza dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w wieku 2 – 12 lat w świat Olimpiad Specjalnych. Nasi starsi zawodnicy trenują dyscypliny sportowe objęte programem Olimpiad Specjalnych. Aktualnie w klubie prowadzone są treningi w sekcji pływackiej i golfowej.
Zawodnicy klubu wyjeżdżają na obozy sportowe, regularnie startują w zawodach regionalnych, makroregionalnych i ogólnopolskich zdobywając wysokie lokaty oraz medale. Klub jest inicjatorem i organizatorem szeregu imprez sportowych o zasięgu regionalnym i makroregionalnym, szkoleń i oficjalnych treningów na profesjonalnych obiektach sportowych naszego regionu.
Siedzibą Klubu jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle ul. Piotra Skargi 47. Pracę w klubie nadzoruje i koordynuje Zarząd Klubu, jego nowy skład został wybrany na Walnym Zebraniu Klubu w dn. 24.10.2024 roku i przedstawia się następująco: Wojciech Dubiel – Przewodniczący, Teresa Sypień - Zastępca, Łukasz Jachimek – Skarbnik.
Trenerzy:
Łukasz Jachimek – badminton
Teresa Sypień, Marcin Waśko – pływanie, bocce
Anna Dubiel – lekkoatletyka, golf
Wojciech Dubiel - golf
STRATEGIA DZIAŁANIA KLUBÓW OLIMPIAD SPECJALNYCH
- 1
Klub Olimpiad Specjalnych:
- stanowi podstawową jednostkę organizacyjną Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska.
- działa na podstawie statutu Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska.
- działa na rzecz zrzeszonych w klubie zawodników i zawodników-partnerów oraz zrzeszonych w klubie członków Stowarzyszenia.
- wspiera działania na rzecz zawodników i zawodników-partnerów w szczególności poprzez:
- a) zapewnienie możliwości całorocznych cyklów treningowych dla uprawianych w klubie dyscyplin sportowych,
- b) zapewnienie właściwych warunków do prowadzenia treningów w tym odpowiedniej kadry trenerskiej i sprzętu sportowego,
- c) wspieranie zawodników i zawodników-partnerów w przeprowadzaniu niezbędnych badań lekarskich i psychologicznych.
- prowadzi aktywne działania na rzecz pozyskiwania nowych zawodników, zawodników- partnerów oraz członków Stowarzyszenia.
- powinien pozyskiwać na realizację swych celów środki finansowe, materiałowe i rzeczowe.
- 2
Przyjęcia do klubu zawodników i zawodników-partnerów Klubu Olimpiad Specjalnych odbywa się na podstawie wypełnionej deklaracji, której wzór uchwala Komitet Krajowy.
- 3
Przyjęcia w poczet członków Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska działaczy, trenerów, członków rodzin, zawodników, zawodników-partnerów i innych osób dokonuje Komitet Regionalny właściwy dla siedziby klubu, w którym złożono wypełnioną deklarację członkowską Stowarzyszenia. Wzór deklaracji członkowskiej uchwala Komitet Krajowy.
- 4
Szczegółowy zakres działalności Klubu Olimpiad Specjalnych określa regulamin uchwalany przez Komitet Krajowy Stowarzyszenia
Wychowankowie grup wychowawczych podczas wizyty w ZSUiS

Wychowankowie grup wychowawczych podczas wizyty w ZSUiS mogli poznać nowe trendy w stylizacji włosów. Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w warsztatach.
Czytaj więcej: Wychowankowie grup wychowawczych podczas wizyty w ZSUiS
Ogólnopolski Program Rozwijający "Paluszkowe Maluchy".

Przedszkolaki zrealizowały zadanie styczniowe "Sporty zimowe z Muchą Zochą". Głównymi celami zajęć było: - zapoznanie się z zasadami bezpiecznej zabawy na śniegu, - uświadomienie konieczności wybierania bezpiecznych miejsc do zabawy, - poznanie sportów zimowych, - poznanie sprzętów do uprawiania zabaw na śniegu, - ćwiczenie umiejętności zakładania i ściągania odzieży zimowej.
Czytaj więcej: Ogólnopolski Program Rozwijający "Paluszkowe Maluchy".
26 Bal Charytatywny Nowego Stylu w Krośnie ⯑⯑⯑.


Czytaj więcej: 26 Bal Charytatywny Nowego Stylu w Krośnie ⯑⯑⯑.
Informacja o Ośrodku.
Informacja o Ośrodku.
Sukcesy wychowanków
Sukcesy wychowanków