Śniadanie daje moc.

Po raz kolejny uczniowie mogli doświadczyć poprzez zabawę i praktyczne działanie czym jest i jak przygotować zdrowy i zbilansowany posiłek. Cykliczna akcja Śniadanie daje moc zgromadziła przy wspólnym stole uczniów z klas: 1b, 2 c, 4b i  6a.

Kolorowe wiosenne warzywa, dobrej jakości wędliny, nabiał i rozmaite pieczywa królowały tym razem w naszym menu. Mycie, obieranie, krojenie i przygotowywanie kolorowych past oraz kanapek pozwoliło każdemu z uczniów- na miarę jego możliwości- poczuć siłę swojej sprawczości i decyzyjności.  Komponowanie odżywczego śniadania, a następnie spożycia go wspólnie z rówieśnikami i nauczycielami dało nam moc energii.

Czytaj więcej: Śniadanie daje moc.

Wiosenne zmagania sportowe w Gorzycach.

Uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w zabawach sportowych na kortach tenisowych w Gorzycach. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych konkurencji, m.in: slalom z piłkami, rzuty co celu, pokonywanie toru przeszkód, zabawach z hula- hop, skoki przez skakankę, tańce z chustami.  Muzyka, doping oraz nutka rywalizacji zagrzewały wszystkich do walki fair play.

Podczas wycieczki młodych sportowców wspierali ,w ramach wolontariatu, uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie- Skłodowskiej w Kołaczycach. Pomagali nam podczas przejazdu, w czasie zabaw, posiłku i powrotu do Ośrodka. Przywieźliśmy ze sobą ogrom życzliwości, dobrych humorów, słoneczną pogodę i wiele pozytywnych wrażeń. A przede wszystkim wspaniałych ludzi- małych i dużych, którzy byli dzielni w swych wysiłkach.

Dziękujemy wszystkim za determinację, aktywność i wytrwałość.

Ogromne podziękowania składamy Właścicielowi Kortów Tenisowych w Gorzycach- Panu Sławomirowi Czajkowskiemu, za bezpłatne udostępnienie hali.

Szczególne podziękowanie kierujemy wobec kierownika firmy PGZK Jasiel za organizację przewozu naszych uczniów.

Czytaj więcej: Wiosenne zmagania sportowe w Gorzycach.

"Całkiem Nowa Bajka SOSW w Jaśle"

Zapraszamy do obejrzenia teledysku promującego spektakl ,,Akademia Pana Kleksa",który będzie można zobaczyć 17 .04.2024r o godzinie 10.00 w Jasielskim Domu Kultury w wykonaniu naszych wychowanków .

Projekt został zrealizowany sprzętem zakupionym w ramach Programu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci

Wielkanocne spotkania przy świątecznym stole ⯑⯑⯑

Nadeszła Wielkanoc. Czas wielkiej radości! Już stół wielkanocny czeka na swych gości. Pełno na nim potraw: kiełbaska i żurek, baba lukrowana, tuż obok mazurek… To czas na życzenia, na chwile radości i niech w naszych sercach miłość ciągle gości.????????❤️

Czytaj więcej: Wielkanocne spotkania przy świątecznym stole ⯑⯑⯑

Klub Mleczaka

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla Przedszkolaków "Klub Mleczaka".

Głównymi celami programu są:

- wytwarzanie u dzieci trwałego nawyku dbania o higienę jamy ustnej,

- świadomość spożywania odpowiednich pokarmów .

Nasi najmłodsi poprzez wspólną zabawę, wierszyki, piosenki i prace plastyczno- techniczne uczą się jak dbać o to, aby ząbki były zawsze zdrowe. Nasze przedszkolaki zrealizowały zadania wspólnie z bohaterami programu Ząbkiem Mleczakiem i Krokodylem Aleksandrem, wzięły udział w konkursie plastycznym i wspólnie wykonały szczoteczkę do zębów oraz przygotowały Gabinet Dentystyczny. Przedszkolaki codziennie utrwalają zdrowy nawyk mycia ząbków.

Opracowała:  Iwona Tawrell

Czytaj więcej: Klub Mleczaka

Integracyjne warsztaty wielkanocne w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle

21.03.2024 r. gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle na integracyjnych warsztatach wielkanocnych zorganizowanych przez Panią Gabrielę i Panią Edytę. Uczniowie szybko nawiązali kontakt ze sobą i rozpoczęli współpracę. Dzięki temu powstały piękne, kolorowe pisanki i wielkanocne zajączki.

Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle za miłe przyjęcie oraz uczniom i ich opiekunkom za zorganizowanie dla nas warsztatów.

Czytaj więcej: Integracyjne warsztaty wielkanocne w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle

Dzień Piekarzy i Cukierników.

„Mało nas, mało nas
do pieczenia chleba.
Tylko nam, tylko nam
Ciebie tu potrzeba”.

15 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Piekarzy i Cukierników .  W tym dniu przedszkolaki i uczniowie zamieniły nasze sale w piekarnię i cukiernię . Przy tej okazji dzieci wyczarowały przepyszne chlebki i ciasteczka. Na zajęciach nasi najmłodsi dowiedzieli się, że dzięki pracy kucharzy i cukierników codziennie na sklepowych półkach, dostępne są świeże bułeczki, chleb oraz inne wypieki, w tym ciasta i ciasteczka.

Opracowała: Iwona Tawrell

Czytaj więcej: Dzień Piekarzy i Cukierników.

Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 13 marca 2024 roku odbył się w naszym ośrodku Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Baju baju bajka”. Wzięło w nim udział szesnastu uczniów. Najmłodszym uczestnikiem była Anastazja Słowik uczęczęszczająca do naszego przedszkola. Wszyscy bardzo dobrze przygotowali się do występu prezentując wysoki poziom recytacji wierszy i zadbali o adekwatne przebranie nawiązujące do treści utworu. Na scenie pojawili się między innymi: misiu, Murzynek Bambo, biedronka, ciotka Anastazja, Samochwała, Koziołeczek. Niektórych trudno było rozpoznać w ich scenicznych strojach. Podczas przeglądu wyołniono uczniów, którzy reprezentować będą nasz ośrodek podczas Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Specjalnych, który odbędzie się 22 maja.  Są to: Anastazja Słowik (przedszkole), Karol Królicki (szkoła podstawowa), Patrycja Kaszowicz, Kamila Madejczyk, Krzysztof Cygal i Karolina Bylinowska (SPdP). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za włożony trud w opanowanie treści utworów, piękną recytację i eleganckie prezentowanie się na scenie. GRATULUJEMY!!!!

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Recytatorski

Kampania społeczna na rzecz dzieci z niepełnosprawnością.

4 marca w Generatorze Nauki odbyło się spotkanie podsumowujące 4- miesięczne działania Zespołów Projektowych utworzonych w ramach konkursu Giełda GENialnych Pomysłów dla Jasła we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym w Jaśle.

Wszystkie Zespoły  zajmują się trudnym tematem niepełnosprawności.

Projekt pn. „Chodź pomaluj mój świat - rozkręcamy wolontariat młodzieży dla rówieśników z niepełnosprawnością”  podjął się próby promowania idei bezinteresownej pomocy na rzecz dzieci z niepełnosprawnością na terenie naszego miasta.

Poprzez wspólne spędzanie czasu w Strefie Kreatywności lub Mediatece Generatora Nauki, zabawy w bursie międzyszkolnej, wyjścia do biblioteki, świetlicy dziennego wsparcia, udział w koncercie w Jasielskim Domu Kultury oraz w wielu innych inicjatywach  pełnosprawni uczestnicy projektu nabyli umiejętności prospołecznych oraz kształtowali cechy dobrego wolontariusza. Zespół Projektowy, podczas poniedziałkowego eventu zachęcał rówieśników z jasielskich szkól do zaangażowania się w prace szkolnych kół wolontariackich oraz wskazywał, w których jasielskich instytucjach i placówkach taka pomoc jest nieoceniona.

Czytaj więcej: Kampania społeczna na rzecz dzieci z niepełnosprawnością.

Laboratoria przyszłości

JAKOŚĆ POWIETRZA

Licznik odwiedzin

10296597
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
W zeszłym miesiącu
Wszystkie dni
16616
5863
42407
10194788
148321
216777
10296597

Your IP: 3.227.240.72
2024-04-19 19:34

Kalendarz

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

ALEX