Podsumowanie innowacji pedagogicznej „Korzenie pod lupą”- obserwuję, tworzę, rozumiem.
W trakcie realizacji innowacji pedagogicznej „Korzenie pod lupą” uczniowie poznawali świat roślin poprzez obserwację, doświadczenia i własne działania. Dzieci sadziły fasolę, cebulę i kukurydzę, a następnie obserwowały ich wzrost oraz rozwój systemu korzeniowego. Podczas zajęć uczyły się cierpliwości, odpowiedzialności i troski o rośliny, jednocześnie zdobywając wiedzę przyrodniczą w praktyczny sposób. Innowacja pokazała, że nauka poprzez doświadczenie jest nie tylko skuteczna, ale także sprawia dzieciom wiele radości i satysfakcji.
"Mam cudownych rodziców bo przyjaciółmi moimi są..."

Czytaj więcej: "Mam cudownych rodziców bo przyjaciółmi moimi są..."
Mamy to! Ostatnie zadanie wykonane!

Światowy Dzień Pszczół

Dzieci z grup Motyle i Pszczółki odwiedziły Alpakozagrodę w Samoklęskach

Czytaj więcej: Dzieci z grup Motyle i Pszczółki odwiedziły Alpakozagrodę w Samoklęskach
Dzień Patrona Ośrodka.

15 maja obchodziliśmy Dzień Patrona naszego Ośrodka. Prezentacja o Januszu Korczaku ukazała nam życie, twórczość i filozofię naszego Patrona. Jego cytaty przybliżyły nam spojrzenie Starego Doktora na wychowanie i prawa dzieci. Warsztaty plastyczne i zabawy sportowe pomogły nam wyrazić emocje. Na zakończenie obejrzeliśmy adaptację filmową powieści J.Korczaka ,,Król Maciuś I".
Terapia EEG Biofeedback

Podczas systematycznych i specjalistycznych zajęć treningowych EEG Biofeedback nasi uczniowie w przyjaznej atmosferze ćwiczą pamięć, koncentrację i szybkość myślenia. Terapia ta pozwala także na obniżenie poziomu stresu.
C-Eye w komunikacji alternatywej

W ośrodku wykorzystujemy innowacyjne narzędzia terapeutyczne, by jak najpełniej wspierać wszechstronny rozwój naszych uczniów.
DBAM O SWOJE CIAŁO

12 maja odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne z pielęgniarką szkoloną p. Teresą Galej. Celem warsztatów było przypomnienie i utrwalenie podstawowych zasad dbania o higienę ciała, które mają istotny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie. Podczas spotkania uczniowie wykonali plakat tematyczny ,,Dbam o swoje ciało”, również ćwiczyli prawidłowy sposób mycia zębów i rąk. Pani Teresa podkreślała jak ważne jest przestrzeganie higieny stref intymnych i właściwa ich pielęgnacja , dbanie o czystość odzieży, częsta zmiana bielizny i skarpetek, także odpowiednia dieta i nawodnienie.
Pielęgniarka zachęcała wszystkich do regularnego przestrzegania tych zasad, aby uniknąć chorób i infekcji.
Dzień Ziemi w grupach wychowawczych

Z okazji Dnia Ziemi wychowankowie internatu udali się na spacer do parku miejskiego, w którym odbywał się Piknik Ekologiczny. Wzięli tam udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych dotyczących ekologii. W czasie spotkania, uczestnicy mieli bezpośredni kontakt z przyrodą, poszerzali swoją wiedzę na temat naszej planety oraz mieli możliwość rozwijania postaw proekologicznych.

