Podsumowanie innowacji pedagogicznej „Korzenie pod lupą”- obserwuję, tworzę, rozumiem.

W trakcie realizacji innowacji pedagogicznej „Korzenie pod lupą” uczniowie poznawali świat roślin poprzez obserwację, doświadczenia i własne działania. Dzieci sadziły fasolę, cebulę i kukurydzę, a następnie obserwowały ich wzrost oraz rozwój systemu korzeniowego. Podczas zajęć uczyły się cierpliwości, odpowiedzialności i troski o rośliny, jednocześnie zdobywając wiedzę przyrodniczą w praktyczny sposób. Innowacja pokazała, że nauka poprzez doświadczenie jest nie tylko skuteczna, ale także sprawia dzieciom wiele radości i satysfakcji.

Czytaj więcej: Podsumowanie innowacji pedagogicznej „Korzenie pod lupą”- obserwuję,  tworzę,  rozumiem. 

Mamy to! Ostatnie zadanie wykonane!

Nasze przedszkolaki oficjalnie zakończyły właśnie ostatnie wyzwanie w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Paluszkowe Maluchy”.
 Podczas tych finałowych zajęć skupiliśmy się na rozwijaniu naszej sprawności grafomotorycznej. Ćwiczyliśmy rączki, paluszki i precyzję, przygotowując się do wyzwań, które czekają na nas w przyszłości!
 W tej niezwykłej przygodzie dzielnie towarzyszyła nam główna bohaterka projektu – niezastąpiona Pszczoła Genowefa. Jej obecność wywołała mnóstwo uśmiechów i dodała dzieciom skrzydeł do pracy.
Brawo dla wszystkich małych artystów za ogromne zaangażowanie i piękne prace!
 
#PaluszkoweMaluchy #ProjektEdukacyjny #PszczołaGenowefa #Grafomotoryka #Przedszkolaki #Duma #ZabawaPrzezNauke #MałaMotoryka #KreatywnePrzedszkole

Czytaj więcej: Mamy to! Ostatnie zadanie wykonane!

Światowy Dzień Pszczół

Dzisiaj w ulu naszego przedszkola działo się naprawdę sporo!  Nasze pracowite przedszkolaki świętowały wyjątkowy dzień poświęcony małym, pasiastym pomocnikom. 
Oto jak spędziliśmy ten słodki i pełen nauki dzień:
Sekrety miodu – dzieci dowiedziały się, jak powstaje ten pyszny przysmak i dlaczego pszczoły są tak ważne.
Kreatywne rączki – maluchy stworzyły przepiękne i kolorowe prace plastyczne.
 Słodka degustacja – próbowaliśmy prawdziwego miodu (był po prostu pyszny!).
 Plastry miodu – dzieci samodzielnie tworzyły własne, wspaniałe struktury ula.
Matematyczno -miodowe wyzwania – ćwiczyliśmy przeliczanie, porównywanie cyfr oraz pojęcia "więcej" i "mniej".
 Seans filmowy – na koniec obejrzeliśmy wspólnie uwielbianą bajkę „Pszczółka Maja”.
To był dzień pełen uśmiechu, zdobywania wiedzy i świetnej zabawy!  Dziękujemy wszystkim małym "pszczółkom" za super zaangażowanie! 
 
#SwiatowyDzienPszczol #Przedszkolaki #PszczolkaMaja #NaukaPrzezZabawe #MaliMatematycy #PracePlastyczne #SlodkiDzien #EkoPrzedszkole #przedszkolespecjalnejaslo #przedszkolejaslo #autyzm

Czytaj więcej: Światowy Dzień Pszczół

Dzieci z grup Motyle i Pszczółki odwiedziły Alpakozagrodę w Samoklęskach

Dzisiejszy dzień był pełen radości, uśmiechu i niezwykłych spotkań. Dzieci z grup Motyle i Pszczółki odwiedziły Alpakozagrodę w Samoklęskach, gdzie mogły z bliska poznać alpaki oraz inne zwierzęta. Było karmienie, głaskanie, wspólna zabawa i mnóstwo ciekawych opowieści.
To była wspaniała przygoda i niezapomniane chwile spędzone na świeżym powietrzu.
Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i cudowną atmosferę.
 
#przedszkole #wycieczka #dzieci #Przedszkolaki #aktywnydzień #przyroda #edukacja #alpaki
#alpakozagroda #wspaniałyczas
#świeżepowietrze #wspomnienia #przedszkolejaslo #przedszkolespecjalnejaslo #autyzm

Czytaj więcej: Dzieci z grup Motyle i Pszczółki odwiedziły Alpakozagrodę w Samoklęskach

Dzień Patrona Ośrodka.

15 maja obchodziliśmy Dzień Patrona naszego Ośrodka.  Prezentacja o Januszu Korczaku ukazała nam życie, twórczość i filozofię naszego Patrona.  Jego cytaty przybliżyły nam spojrzenie Starego Doktora na wychowanie i prawa dzieci. Warsztaty plastyczne i zabawy sportowe pomogły nam wyrazić emocje. Na zakończenie obejrzeliśmy adaptację filmową powieści J.Korczaka ,,Król Maciuś I".

Czytaj więcej: Dzień Patrona Ośrodka.

Terapia EEG Biofeedback

Podczas systematycznych i specjalistycznych zajęć treningowych EEG Biofeedback nasi uczniowie w przyjaznej atmosferze ćwiczą pamięć, koncentrację i szybkość myślenia. Terapia ta pozwala także na obniżenie poziomu stresu.

Podczas zajęć dziecko otrzymuje natychmiastową informacje zwrotną o swojej aktywności mózgowej w postaci sygnały dźwiękowego i wizualnego.
A cała procedura terapeutyczna przypomina grę komputerową.
Zajęcia z wykorzystaniem EEG Biofeedback prowadzone są zarówno w budynku przy ulicy Sokoła 3 przez panią Grażynę oraz w budynku przy ulicy Piotra Skargi 47 przez panią Ninę.

Czytaj więcej: Terapia EEG Biofeedback

C-Eye w komunikacji alternatywej

W ośrodku wykorzystujemy innowacyjne narzędzia terapeutyczne, by jak najpełniej wspierać wszechstronny rozwój naszych uczniów.

Cyber-oko, znane również jako C-Eye, to pierwsze na świecie certyfikowane urządzenie medyczne, łączące śledzenie wzroku i interakcje z komputerem.
Wykwalifikowani terapeuci pracują już z najmłodszymi uczestnikami zajęć, wykorzystując Cyber-oko podczas zajęć AAC. Łącząc terapię z zabawą dzieci doświadczając swojej sprawczości, komunikują się niewerbalnie i mają realny wpływ na proces terapeutyczny.
Urządzenie to jest szczególnie przydatne w pracy z dziećmi o ograniczonej sprawności fizycznej.

Czytaj więcej: C-Eye w komunikacji alternatywej

DBAM O SWOJE CIAŁO

12 maja odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne z pielęgniarką szkoloną p. Teresą Galej.  Celem warsztatów było przypomnienie i utrwalenie podstawowych zasad dbania o higienę ciała,  które mają istotny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie. Podczas spotkania uczniowie wykonali plakat tematyczny ,,Dbam o swoje ciało”, również ćwiczyli prawidłowy  sposób mycia zębów i rąk. Pani Teresa podkreślała jak ważne jest przestrzeganie higieny stref intymnych i właściwa ich pielęgnacja , dbanie o czystość odzieży, częsta zmiana  bielizny i skarpetek, także odpowiednia dieta i nawodnienie.

Pielęgniarka zachęcała wszystkich do regularnego przestrzegania tych zasad, aby uniknąć chorób i infekcji.

Czytaj więcej: DBAM  O  SWOJE  CIAŁO

Dzień Ziemi w grupach wychowawczych

Z okazji Dnia Ziemi wychowankowie internatu udali się na spacer do parku miejskiego, w którym odbywał się Piknik Ekologiczny. Wzięli tam udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych dotyczących ekologii. W czasie spotkania, uczestnicy mieli bezpośredni kontakt z przyrodą, poszerzali swoją wiedzę na temat naszej planety oraz mieli możliwość rozwijania postaw proekologicznych.

Czytaj więcej: Dzień Ziemi w grupach wychowawczych

Laboratoria przyszłości

Kalendarz

June 2026
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30