XVIII Integracyjne Spotkanie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle po raz osiemnasty zorganizował we współpracy z Jasielskim Domem Kultury, Integracyjne Spotkanie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży.

Wydarzenie to ma na celu propagowanie talentów artystycznych oraz integrację dzieci i młodzieży. Dzięki tym spotkaniom osoby z niepełnosprawnością mają szansę zaistnienia w środowisku, a na scenie Jasielskiego Domu Kultury mogą realizować swoje pasje, które przywracają im wiarę we własne możliwości.

W tym roku młodzi artyści z teatrzyku „Jeżowy Kolec” działającym przy Ośrodku w Jaśle przedstawili bajkę muzyczną „O Tadku - Niejadku, Babci i Dziadku”. Starannie dobrane stroje, rekwizyty, dekoracje oraz choreografia muzyczna sprawiły, że przedstawienie było nagrodzone gromkimi brawami.

Na scenie swoje umiejętności wokalne, taneczne, recytatorskie prezentowali również uczniowie jasielskich szkół podstawowych - SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4 oraz soliści i tancerze  Jasielskiego Domu Kultury. Na zakończenie publiczność podziwiała występy grup artystycznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. „Mali Pogromcy Parkietu” oraz zespół „Hop Siup” zaprezentowali niezwykłą muzyczną opowieść, która wywołała wiele pozytywnych emocji. Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Czytaj więcej: XVIII Integracyjne Spotkanie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży 

IX Wojewódzki konkurs "Mam Talent"

W dniu 2 kwietnia 2025r. odbył się IX Wojewódzki konkurs "Mam Talent ", którego organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Jaśle. Tegoroczne motto konkursu brzmiało: " Bo ważne jest , by pamiętać, że w każdym drzemie jakiś ukryty talent, trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować".

Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie ze Specjalnych Ośrodków Szkolno- Wychowawczych z  Frysztaka, Strzyżowa, Krosna, Leżajska. Zaprezentowane zostały różnorakie umiejętności artystyczne takie jak: śpiew, taniec, recytacja, pokaz sprawności fizycznej. Wszyscy uczestnicy przedstawili swoje talenty na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Krośnie, grupa "Smerfy" że Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzyżowie, Uczniowie Tomasz i Ignacy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku, grupa taneczna "Mali pogromcy parkietu" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle.

Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY I SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

Zapraszamy za rok J

Czytaj więcej: IX Wojewódzki konkurs "Mam Talent"

XVII już Wojewódzki Konkurs Recytatorski Szkół Specjalnych.

We wtorek 25 marca br odbył się XVII już Wojewódzki Konkurs Recytatorski Szkół Specjalnych. Przewodnie hasło tegorocznej edycji konkursu brzmiało: „W odkryć i wynalazków”, odbył się on w Generatorze Nauki GEN Jasło. W imprezie wzięło udział 40 uczniów z dziewięciu placówek szkolnictwa specjalnego z województwa podkarpackiego. Konkurs dedykowany jest osobom z deficytami rozwojowymi współwystępującymi z niepełnosprawnością intelektualna w stopniu lekkim lub umiarkowanym. Cele, które przyświecają organizowanym przez nasz ośrodek konkursom recytatorskim, to:  rozwijanie zdolności recytatorskich uczniów, wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań uczniowskich, wzmacnianie wiary we własne siły, możliwości i radzenie sobie z występami publicznymi, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Poziom przygotowania do występów uczestników konkursu był bardzo wysoki, recytowane utwory, niejednokrotnie były długie i trudne. Dla niektórych był to pierwszy występ na scenie - musieli oni pokonać tremę, stres i lęk. Dzięki miłej i przyjaznej atmosferze, występujący przełamywali swoje obawy i niepewności, pięknie recytując przygotowane wiersze. Ze sceny schodzili uśmiechnięci, szczęśliwi, z poczuciem odniesionego sukcesu.

Czytaj więcej: XVII już Wojewódzki Konkurs Recytatorski Szkół Specjalnych.

„W świecie odkryć i wynalazków”.

Dnia 11 lutego 2025 roku odbył się w naszym ośrodku Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „W świecie odkryć i wynalazków”. Uczestniczyło w nim dwunstu uczniów, w tym dwoje przedszkolaków. Uczestnicy bardzo dobrze przygotowali się do wystepu prezentując wysoki poziom recytacji wierszy. Podczas przeglądu wyłoniono uczniów, którzy reprezentować będą nasz ośrodek podczas  XVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Specjalnego. Odbędzie się on 25 marca w Generatorze Nauki GEN.
 Są to:

reprezentatntka przedszkola:  Anastazja Słowik

reprezentanci szkoły podstawowej: Igor Kobak, Damian Kamiński,

reprezentanci szkoły przysposabiającej do pracy: Wiktor Jędryczka, Karolina Bylinowska, Alicja Kawalec, Kamila Madejczyk.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za włożony trud w opanowanie treści utworów, piękną recytację i eleganckie prezentowanie się na scenie. GRATULUJEMY!!!! Życzymy dalszych sukcesów!!!!

Czytaj więcej: „W świecie odkryć i wynalazków”.

Klub Olimpiad Specjalnych "Piąteczka"

 

HISTORIA KLUBU OLIMPIAD SPECJALNYCH „PIĄTECZKA” JASŁO

Klub „Piąteczka” Jasło został powołany w 2012 roku na zebraniu założycielskim, którego inicjatorem była Pani Teresa Sypień oraz jego przewodniczącym do roku 2020. Klub działa w ramach Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska-Podkarpackie, który ma swoją siedzibę w Jarosławiu. Obecnie klub zrzesza 30 zawodników, głównie uczniów oraz absolwentów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle. Przy klubie realizowany jest program „MŁODZI SPORTOWCY”, który wprowadza dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w wieku 2 – 12 lat w świat Olimpiad Specjalnych. Nasi starsi zawodnicy trenują dyscypliny sportowe objęte programem Olimpiad Specjalnych. Aktualnie w klubie prowadzone są treningi w sekcji pływackiej i golfowej.

Zawodnicy klubu wyjeżdżają na obozy sportowe, regularnie startują w zawodach regionalnych, makroregionalnych i ogólnopolskich zdobywając wysokie lokaty oraz medale. Klub jest inicjatorem i organizatorem szeregu imprez sportowych o zasięgu regionalnym i makroregionalnym, szkoleń i oficjalnych treningów na profesjonalnych obiektach sportowych naszego regionu.

Siedzibą Klubu jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle ul. Piotra Skargi 47. Pracę w klubie nadzoruje i koordynuje Zarząd Klubu, jego nowy skład został wybrany na Walnym Zebraniu Klubu w dn. 24.10.2024 roku i przedstawia się następująco: Wojciech Dubiel – Przewodniczący, Teresa Sypień - Zastępca, Łukasz Jachimek – Skarbnik.

Trenerzy:
Łukasz Jachimek – badminton

Teresa Sypień, Marcin Waśko – pływanie, bocce

Anna Dubiel – lekkoatletyka, golf

Wojciech Dubiel - golf

 

STRATEGIA DZIAŁANIA KLUBÓW OLIMPIAD SPECJALNYCH

  • 1

Klub Olimpiad Specjalnych:

  1. stanowi podstawową jednostkę organizacyjną Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska.
  2. działa na podstawie statutu Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska.
  3. działa na rzecz zrzeszonych w klubie zawodników i zawodników-partnerów oraz zrzeszonych w klubie członków Stowarzyszenia.
  4. wspiera działania na rzecz zawodników i zawodników-partnerów w szczególności poprzez:
  5. a) zapewnienie możliwości całorocznych cyklów treningowych dla uprawianych w klubie dyscyplin sportowych,
  6. b) zapewnienie właściwych warunków do prowadzenia treningów w tym odpowiedniej kadry trenerskiej i sprzętu sportowego,
  7. c) wspieranie zawodników i zawodników-partnerów w przeprowadzaniu niezbędnych badań lekarskich i psychologicznych.
  8. prowadzi aktywne działania na rzecz pozyskiwania nowych zawodników, zawodników- partnerów oraz członków Stowarzyszenia.
  9. powinien pozyskiwać na realizację swych celów środki finansowe, materiałowe i rzeczowe.
  • 2

Przyjęcia do klubu zawodników i zawodników-partnerów Klubu Olimpiad Specjalnych odbywa się na podstawie wypełnionej deklaracji, której wzór uchwala Komitet Krajowy.

  • 3

Przyjęcia w poczet członków Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska działaczy, trenerów, członków rodzin, zawodników, zawodników-partnerów i innych osób dokonuje Komitet Regionalny właściwy dla siedziby klubu, w którym złożono wypełnioną deklarację członkowską Stowarzyszenia. Wzór deklaracji członkowskiej uchwala Komitet Krajowy.

  • 4

 Szczegółowy zakres działalności Klubu Olimpiad Specjalnych określa regulamin uchwalany przez Komitet Krajowy Stowarzyszenia

Laboratoria przyszłości

Kalendarz

April 2025
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30